Historia ELEKTROBUDOWA Sp. z o.o.

Doświadczenie spółki ELEKTROBUDOWA sięga 70 lat
 

1953

  • Powstaje Przedsiębiorstwo Montażu Elektrowni „Elektrobudowa”

1 stycznia 1953 roku utworzono przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą: Przedsiębiorstwo Montażu Elektrowni „Elektrobudowa”. Pierwsza siedziba Przedsiębiorstwa Montażu Elektrowni „Elektrobudowa” w Katowicach mieściła się przy ul. Sokolskiej 20.

1955 

  • Pierwsze katalogi produktowe

22 lipca 1955 roku ukazał się pierwszy Katalog Produkcji Pomocniczej „Elektrobudowy” uaktualniany później co kilka lat.

  • Pierwsza reklama prasowa

Pierwsza reklama „Elektrobudowy” została zamieszczona w Wydawnictwie Czasopism Technicznych NOT.

  • Opracowanie i wdrożenie technologii produkcji szyn ekranowanych

W latach 1958-1960 w Mikołowie, w związku z wprowadzeniem do krajowego systemu energetycznego jednostek o mocach 125 i 200 MW opracowano i wdrożono technologię produkcji szyn ekranowanych, służących do wyprowadzania energii z generatorów do transformatorów blokowych w powiązaniu z transformatorami zaczepowymi.

1966

  • Powstanie Szkoły Zawodowej przy Przedsiębiorstwie Montażu Elektrycznego „Elektrobudowa”

Pierwszym dyrektorem był Marian Magdziak.

  • Rozpoczęcie produkcji zminiaturyzowanego przekaźnika pomocniczego

W „Elektrobudowie” skonstruowano i wdrożono do produkcji zminiaturyzowany przekaźnik pomocniczy - pośredniczący na napięcie stałe i przemienne. Własna produkcja małogabarytowych przekaźników pomocniczych pozwoliła w latach 60 na podjęcie w „Elektrobudowie” produkcji kompleksowych układów automatyki przekaźnikowej:

  • przekaźnikowych urządzeń sterowania sekwencyjnego („PUSS”);
  • przekaźnikowych urządzeń sterowania wybiorczego („PUSW”);
  • przekaźnikowych urządzeń sygnalizacji zakłóceniowej („PUSZ”);
  • przekaźnikowych urządzeń krosowych („PUK”).
     

1973

  • Przekazanie do eksploatacji nowej hali produkcyjnej w Mikołowie

W ślad za podjętą w 1966 roku decyzją o budowie hali produkcyjnej tylko dla produkcji szyn ekranowanych w 1973 r. przekazano do eksploatacji nową halę produkcyjną szyn ekranowanych.
 

1974

  • Rusza budowa pierwszej hali produkcyjnej w Gosławicach (Konin)

W ślad za podjętą w 1973 r. decyzją o budowie hal produkcyjnych w Koninie na początku 1974 r. ruszyła budowa pierwszej hali w Gosławicach. Wiosną nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego, wówczas planowano powstanie do 1977 r. trzech dalszych hal przemysłowych i budynku administracyjno-socjalnego. Zakład Produkcji Przemysłowej i Montażu „Konin-Gosławice” w końcówce lat 70 zatrudniał 425 pracowników i był jeszcze w rozbudowie, którą zakończono w 1981 r. Zakład produkował rozdzielnice niskiego napięcia typu „MS”.
 

1985

  • Rozpoczęcie produkcji rozdzielnicy typu WRD - 20

W konińskim zakładzie podjęto decyzję o wprowadzeniu do produkcji pierwszej dwuczłonowej rozdzielnicy sieciowej na napięcie 17,5 kV i 24 kV. Była to rozdzielnica typu WRD-20
 

1989

  • Opracowano oraz wprowadzono do produkcji rozdzielnice PREMEG - II i D-10

W latach 1988-1989 konstruktorzy opracowali, certyfikowali i wprowadzili do produkcji dwie przeznaczone dla elektrowni rozdzielnice 12kV, dwuczłonowe, łukoodporne, o prądzie znamionowym 3000 A. Były to rozdzielnice PREMEG - II i D-10.

  • Opracowanie rozdzielnic typu PREM-14S oraz PREM-G1

W Mikołowie zespół konstruktorów opracował łukoodporne rozdzielnice serii PREM, których parametry techniczne umożliwiały stosowanie ich w blokach elektrowni 200 MW i w przemyśle. W zakładzie tym opracowano również udaną rozdzielnicę typu PREM-14S, a potem PREM-G1 przeznaczoną dla kopalń węgla kamiennego i rud miedzi.
 

1992

  • Przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną

W wyniku przekształceń własnościowych przekształcono przedsiębiorstwo w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa pod firmą "ELEKTROBUDOWA" Spółka Akcyjna, która została zarejestrowana w rejestrze handlowym postanowieniem z dnia 3 lutego 1992 roku.
 

1994

  • „ELEKTROBUDOWA S.A.” na Targach Przemysłowych w Hanowerze

W dniach 20-27 kwietnia 1994 r. „ELEKTROBUDOWA” S.A. po raz pierwszy uczestniczyła w Targach Przemysłowych w Hanowerze.
 

1995

  • Sprzedaż akcji serii A i B spółki „ELEKTROBUDOWA” S.A. w ofercie publicznej

Komisja Papierów Wartościowych decyzją z 13.10.1995 r. wyraziła zgodę na wprowadzenie do publicznego obrotu: 4.498.750 akcji „ELEKTROBUDOWY” S.A. (łącznie: serii „A” i „B”). 27 listopada 1995 r. rozpoczęła się sprzedaż akcji obu serii z ceną 9 zł/akcja, trwająca do 15 grudnia 1995 r.
 

1996

  • Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

17 stycznia 1996 r. Rada Giełdy Papierów Wartościowych dopuściła akcje „ELEKTROBUDOWY” S.A. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym. 9 lutego 1996 r. pierwsze notowanie akcji na giełdzie, kurs debiutu wyniósł 23 zł 10 gr. To był ewidantny sukces, a przyjęte hasło: „Bez oporów i spięć - na giełdę!” okazało się niezwykle trafne.

  • „ELEKTROBUDOWA” S.A. w rankingu najlepszych firm w 1996 r.

„Gazeta Bankowa” przyznała „ELEKTROBUDOWIE” S.A. - „Złoty Wawrzyn” w rankingu najlepszych firm w 1996 r.
 

1997

  • „ELEKTROBUDOWA” S.A. z certyfikatem EN ISO 9001

28 stycznia 1997 r. renomowana europejska placówka firmy „TÜV” z Essen nadała „ELEKTROBUDOWIE” S.A. certyfikat EN ISO 9001, potwierdzający, iż Spółka: „wprowadziła i stosuje system zapewnienia jakości w zakresie: projektowania, produkcji i montażu urządzeń i instalacji elektroenergetycznych”.
 

1998

  • „ELEKTROBUDOWA” S.A. ma nową siedzibę

W ślad za podjętą w 1997 roku decyzją o zakupie działki o powierzchni ponad 12 tys. m², na której znajdował się trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek dawnego hotelu robotniczego Huty „Ferrum” „ELEKTROBUDOWA” S.A. dokonała modernizacji budynku i adaptacji na pomieszczenia biurowe. W lipcu 1998 roku przeniesiono się do nowej siedziby przy ul. Porcelanowej 12 w Katowicach.
 

2000

  • ELEKTROBUDOWA SA prezentuje pierwszą polską zdalnie sterowaną rozdzielnicę średniego napięcia typu „D-17-2S”

W czerwcu 2000 r. w Zakładzie Energetycznym Kraków ELEKTROBUDOWA SA zaprezentowała pierwszą polską zdalnie sterowaną rozdzielnicę średniego napięcia typu „D-17-2S”.

  • Sukces ELEKTROBUDOWY SA - rusza produkcja rozdzielnicy SN z izolacją powietrzną

W 2000 roku certyfikowano dwupoziomową, łukoochronną rozdzielnicę średniego napięcia typu „D-12-2P”. Innowacyjne rozwiązanie zainstalowania wyłączników i styczników na dwóch poziomach spowodowało, że była to najmniejsza na świecie rozdzielnica SN tej klasy z izolacją powietrzną.

  • Zmiana nazwy Spółki

28 czerwca 2000 roku zmieniono pisownię nazwy firmy z „ELEKTROBUDOWA” S.A. na ELEKTROBUDOWA SA
 

2001

  • Produkcja rozdzielnic przeniesiona do Konina

W połowie 2001 r. Zarząd podjął decyzję o ulokowaniu produkcji rozdzielnic tylko w jednym zakładzie. Zdecydowano, że ze względu na centralne położenie, produkcja rozdzielnic zostanie ulokowana w Koninie, natomiast Zakład w Mikołowie specjalizować się będzie w produkcji szynoprzewodów.
 

2002

  • ELEKTROBUDOWA SA modernizuje zaplecze produkcyjne oraz biurowiec w Koninie

W kwietniu 2002 roku wykonano modernizację biurowca oraz hal produkcyjnych w Koninie.

  • Kolejny certyfikat „TÜV” dla ELEKTROBUDOWY SA

W czerwcu 2002 roku Spółka otrzymała certyfikat „TÜV” - dotyczący stosowania przez Spółkę systemu zarządzania środowiskiem w zakresie projektowania, produkcji i montażu urządzeń i instalacji elektroenergetycznych.
 

2003

  • Utworzenie spółki KRUELTA Sp. z o.o. na terenie Rosji oraz objęcie udziału stanowiącego 51% kapitału założycielskiego Spółki

24 marca 2003 r. w Sankt Petersburgu ELEKTROBUDOWA SA wraz ze Spółką „Tavrida Electric” zdecydowały o powołaniu w tym mieście Spółki „KRUELTA”, której przedmiotem działalności był montaż i sprzedaż na rynku rosyjskim rozdzielnic średniego napięcia na podstawie dokumentacji ELEKTROBUDOWY, przystosowanych technicznie do specyficznych wymagań rosyjskich.

  • Utworzenie spółki KONIP Sp. z o.o. w Katowicach oraz objęcie 100% udziałów

Pod koniec 2003 r. ze srtruktury ELEKTROBUDOWY SA została wyodrębniona Spółka z o.o. „KONIP” z siedzibą w Katowicach (skrót od: Kompleksowej Obsługi Nieruchomości i Przedsiębiorstw) ze 100% udziałem ELEKTROBUDOWY SA. Spółka administrowała nieruchomościami, organizuje i zabezpiecza przeprowadzanie remontów obiektów istniejących i budowę nowych, a także ustala zakres i dokonuje zakupów koniecznych maszyn i urządzeń.

  • Kolejna rozdzielnica produkcji ELEKTROBUDOWY SA nagrodzona

Rok 2003 nagroda główna i „Złoty Puchar” dla rozdzielnicy niskiego napięcia typu „RNM-2” na Ogólnopolskiej Wystawie Firm Produkcyjnych dla PKP.
 

2004

  • Emisja akcji serii C spółki ELEKTROBUDOWA SA (opcja menadżerska)

W maju 2004 roku, Zarząd Spółki dokonał w formie aktu notarialnego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze publicznej emisji akcji serii C z wyłączeniem prawa poboru.

Akcje serii C wyemitowane zostały w trybie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego. Publiczna oferta akcji serii C skierowana była do kadry menadżerskiej, która objęła obligacje ELEKTROBUDOWY SA z prawem pierwszeństwa do objęcia akcji serii C. ELEKTROBUDOWA wyemitowała 249.096 obligacji imiennych, niezabezpieczonych, nieoprocentowanych, o wartości nominalnej 1 grosz. Każda obligacja uprawniała obligatariusza do objęcia jednej akcji serii C ELEKTROBUDOWY SA z pierwszeństwem przed akcjonariuszami Spółki.

Osobami uprawnionymi do objęcia akcji były osoby wskazane w uchwale Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ELEKTROBUDOWY SA nr 2/2005 z dnia 8 lutego 2005 r. jako realizacja programu motywacyjnego dla kadry menadżerskiej Spółki.

Prospekt emisyjny akcji serii C został zatwierdzony decyzją Nr DIF/E/4110/40/50/2005 Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z dnia 31 maja 2005 r.

Cena emisyjna akcji serii C wyniosła 21,10 złotych.

Oferta publiczna akcji serii C ELKTROBUDOWY SA miała miejsce w 2005 roku. W jej wyniku wyemitowano 249.096 akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 2,0 zł każda.

  • ELEKTROBUDOWA SA „Spółką Godną Zaufania”

17 listopada 2004 roku ELEKTROBUDOWA SA znalazła się wśród jedenastu firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych wyróżnionych tytułem: „Spółka Godna Zaufania”! Dyplomy w głównej sali notowań GPW wręczał ówczesny premier Marek Belka.
 

2007

  • Emisja akcji serii D Spółki ELEKTROBUDOWA SA

Na przełomie 2007 i 2008 roku miała miejsce oferta publiczna akcji serii D ELKTROBUDOWY SA. Wyemitowanych zostało 527.512 akcji zwykłych na okaziciela z prawem poboru, o wartości nominalnej 2,0 zł każda.

Akcje zostały wyemitowane w drodze subskrypcji zamkniętej w ramach oferty publicznej przeprowadzanej z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Podstawą emisji akcji serii D była uchwała nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ELEKTROBUDOWY SA z dnia 18 września 2007 roku w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze publicznej emisji akcji serii D z prawem poboru dotychczasowych akcjonariuszy, w sprawie dematerializacji i ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii D, praw poboru akcji serii D oraz praw do akcji serii D oraz w sprawie zmiany Statutu.

Prospekt emisyjny został zatwierdzony decyzją Nr DEM/410/215/14/07 Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 5 grudnia 2007 r.
 

2008

  • Zakup udziału stanowiącego 49% w kapitale zakładowym Spółki Vector Sp. z o.o. na terenie Rosji

21 marca 2008 r. oficjalnie i uroczyście podpisano w Moskwie dokumenty założycielskie Spółki „Vector”. Podstawową działalnością spółki Vector jest produkcja elementów elektrycznych oraz części aparatury elektropróżniowej, a także wykonawstwo robót budowlanych i sprzedaż hurtowa produkcyjnych urządzeń elektrycznych, włącznie z elektrycznymi urządzeniami łączności.

  • Utworzenie spółki SAUDI ELEKTROBUDOWA LLC w Arabii Saudyjskiej oraz objęcie 33% udziałów

W maju 2008 r. została zarejestrowana Spółka „SAUDI ELEKTROBUDOWA” LLC z siedzibą w Rijadzie w Królestwie Arabii Saudyjskiej, w której ELEKTROBUDOWA SA objęła 33% udziałów.
 

2009

  • Modernizacja zakładu produkcyjnego w Wotkińsku

W 2009 roku w Wotkińsku trwały końcowe prace budowlane przy modernizacji obiektów zakładu rozdzielnic średnionapięciowych.

  • Połączenie firmy PUE „Energotest-Energopomiar” Sp. z o.o. z Południowym Zakładem Automatyki i Zabezpieczeń „Energoefekt” Sp. z o.o. oraz zmiana nazwy na Energotest sp. z o.o.

Po udanej akwizycji spółek i objęciu 100% udziałów w kapitale zakładowym ENERGOEFEKT Sp. z o.o. oraz ENERGOTEST - ENERGOPOMIAR Sp. z o.o., 18 sierpnia 2009 r. nastąpiło połączenie „Energotest - Energopomiar” Gliwice i „Energoefekt” z Rudy Śląskiej. Jednostką przejmującą był „Energotest - Energopomiar” Gliwice. W Spółce „Energoefekt” ELEKTROBUDOWA SA posiadała 100% udziałów w kapitale. 9 listopada 2009 roku uległa zmianie nazwa firmy PUE Energotest-Energopomiar Sp. z o.o. Nowa nazwa spółki to Energotest Sp. z o.o.
 

2010

  • Utworzenie spółki ELEKTROBUDOWA Ukraina sp. z o.o. na terenie Ukrainy

31 maja 2010 r. został zarejestrowany nowy podmiot o nazwie „ELEKTROBUDOWA Ukraina” Sp. z o.o. z siedzibą w Sewastopolu, z 62% udziałem ELEKTROBUDOWY SA w kapitale zakładowym. Przedmiotem działania Spółki było m.in.: produkcja, montaż, remont i obsługa techniczna aparatury elektrorozdzielczej i kontrolnej, produkcja innego sprzętu elektrycznego oraz wykonywanie prac elektromontażowych na terenie Ukrainy.

  • ELEKTROBUDOWA SA członkiem inicjatywy Global Compact

United Nations Global Compact jest największą na świecie inicjatywą skupiającą biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od momentu inauguracji w 2000 roku przez Sekretarza Generalnego ONZ Kofi Annana do Inicjatywy przystąpiło już ponad 13 500 członków ze 170 krajów.
 

2011

  • Zakończenie inwestycji i uruchomienie nowoczesnego Zakładu Przewodów Wielkoprądowych w Tychach

Z uwagi na wzrost w ostatnich latach eksportu szynoprzewodów wykonywanych w mikołowskim Zakładzie Przewodów Wielkoprądowych, Zarząd ELEKTROBUDOWY SA w 2009 roku podjął decyzję o budowie nowych obiektów produkcyjno-administracyjnych dla tego Zakładu w nowej lokalizacji w Tychach. 19 maja 2011 r. w Tychach nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnego Zakładu Przewodów Wielkoprądowych w Tychach o powierzchni blisko 8 tys. m².

  • Inauguracja OPTIMY prototypu polskiej rozdzielnicy wysokiego napięcia izolowanej gazem (GIS)

Podczas targów „ENERGETAB 2011” Spółka po raz pierwszy pokazała prototyp polskiej rozdzielnicy izolowanej gazem SF6, wykonanej w Koninie i tym egzemplarzem zapowiadała seryjną ich produkcję.

Ten typ rozdzielnic to w elektroenergetyce jedno z najbardziej technologicznie zaawansowanych urządzeń. Rozdzielnicę nazwano „OPTIMA 145” (napięcie znamionowe 145 kV).

Jest to rozdzielnica wnętrzowa, przedziałowa, w aluminiowej osłonie wykonanej jako odlew, z izolacją gazową SF6, z wyłącznikiem (z komorą samosprężną) i pojedynczym lub podwójnym systemem szyn zbiorczych.
 

2012

  • ELEKTROBUDOWA SA rozszerza swoje kompetencje zdobywając nowe rynki

ELEKTROBUDOWA SA rozszerza swoje kompetencje o budowę stacji i sieci elektroenergetycznych najwyższych napięć.

  • Nagroda dla dwusystemowej rozdzielnicy średniego napięcia typu D-12-2S

Podczas wrześniowych targów „ENERGETAB 2012” rozdzielnica dwusystemowa średniego napięcia typu D-12-2S wyprodukowana w Zakładzie Produkcyjnym w Koninie otrzymała Złoty Medal. Łączna ilość dotychczas wyprodukowanych prefabrykowanych pól rozdzielnic średniego napięcia zbliżyła się do imponującej wielkości: 45.000, w tym ponad 33.000 pól łukoochronnych, co pozycjonuje ELEKTROBUDOWĘ SA wśród kilku największych producentów rozdzielnic średniego napięcia w Europie.
 

2013

  • Likwidacja Spółki Kruelta sp. z o.o.

Wykreślenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością KRUELTA z siedzibą w Sankt Petersburgu (Federacja Rosyjska) z Państwowego Rejestru Osób Prawnych nastąpiło z dniem 8 sierpnia 2013 roku . Wykreślenie KRUELTY z Rejestru równocześnie zakończyło proces likwidacji spółki rozpoczęty w 2012 roku.
 

2015

  • ELEKTROBUDOWA SA sygnatariuszem Karty Różnorodności

W 2015 roku ELEKTROBUDOWA SA została członkiem międzynarodowej inicjatywy jaką jest Karta Różnorodności. Inicjatywa realizowana jest już w 17 krajach Unii Europejskiej. Instytucje podpisując to zobowiązanie, deklarują chęć wprowadzenia zakazu dyskryminacji i wspierania różnorodności w miejscu pracy.
 

2016

  • Nowy zakład produkcyjno - usługowy w Modle

Dbając o rozwój ELEKTROBUDOWY SA Zarząd Spółki zdecydował o otwarciu nowego zakładu produkcyjno-usługowego w Modle.

  • Największy w historii kontrakt realizowany w Tychach zakończony sukcesem

W czerwcu 2016 roku ELEKTROBUDOWA SA po 36 miesiącach realizacji zakończyła w terminie budowę bloku ciepłowniczego BC-50 o mocy elektrycznej 58,3 MWe netto i 86 MWt mocy cieplnej. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało pod klucz, tj. w systemie zaprojektuj i zbuduj z ELEKTROBUDOWĄ SA jako Generalnym Wykonawcą dla całej inwestycji. Nowe, opalane węglem, w pełni zautomatyzowane i przyjazne dla środowiska, pracujące w skojarzeniu źródło zlokalizowane jest w Tychach i stanowi obecnie najnowocześniejszy w Polsce zakład wysokosprawnej kogeneracji, który eksploatuje TAURON Ciepło Sp. z o.o.

  • ELEKTROBUDOWA SA prezentuje nową strategię na lata 2016-2018

W 2016 roku nakreśliliśmy długoterminowe cele ELEKTROBUDOWY SA w nowej Strategii na lata 2016 - 2018. Strategia została zdefiniowana jako strategia budowania potencjału dalszego wzrostu oraz wzmocnienia pozycji rynkowej. Konsekwentnie dążąc do osiągnięcia strategicznych założeń zawartych w dokumencie, podejmujemy szereg działań zbliżających Spółkę do zrealizowania tych celów.

„Najbardziej odpowiedzialna rola należy do tych, którzy biorą na siebie ciężar przewidywania i odpowiedzialności za realizacje tych przewidywań"

  • Debiut rozdzielnicy dwusekcyjnej SN OPTIMA - 24

Pierwszy w historii Spółki montaż dwusekcyjnej rozdzielnicy SN OPTIMA - 24 produkcji własnej miał miejsce w nowo wybudowanej przez ELEKTROBUDOWĘ SA stacji GPZ WN/SN Śmiłowo.
 

2017

  • Likwidacja spółki KONIP Sp. z o.o.

Zarząd ELEKTROBUDOWY, będącej 100% wspólnikiem Spółki KONIP po 13 latach jej działalności podjął decyzję o rozwiązaniu i podjęciu czynności likwidacyjnych.

W dniu 9.02.2017 r. Sąd Rejonowy Katowice - Wschód, Wydział VIII Gospodarczy dokonał wykreślenia z Krajowego Rejestru Sądowego firmy KONIP Sp. z o.o. w likwidacji. 

Decyzja o likwidacji spółki KONIP Sp. z o.o. była elementem zmian organizacyjnych mających na celu uproszczenie i uporządkowanie struktury Grupy Kapitałowej ELEKTROBUDOWA. Zakres działalności KONIP-u wraz z kompetencjami oraz zasobami ludzkim włączono do struktur ELEKTROBUDOWY SA.

  • Puchar Ministra Energii dla rozdzielnicy OPTIMA - 24

Na tegorocznych, jubileuszowych 30 Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2017, odbywających się w dniach 12-14.09 br. w Bielsku-Białej, ELEKTROBUDOWA SA została nagrodzona Pucharem Ministra Energii za produkt: rozdzielnica średniego napięcia OPTIMA-24. Nagroda przyznana została w ramach realizowanego przez organizatora targów konkursu, do którego zgłoszonych zostało w tym roku 58 produktów.

OPTIMA - 24 została skonstruowana oraz jest produkowana w Zakładzie Produkcyjnym w Koninie.

  • Pierwsza w Polsce, dokonana przez ELEKTROBUDOWĘ SA, rozbudowa istniejącej rozdzielnicy 110kV GIS o pola innego producenta

ELEKTROBUDOWA SA zaprojektowała, wykonała oraz zamontowała i uruchomiła dwa pola funkcyjne rodzimej rozdzielnicy GIS będących rozbudową istniejącej rozdzielnicy 110 kV, gwarantując pełną kompatybilność i funkcjonalność pracy rozdzielnicy.

Do istniejących, ponad 20-letnich pól rozdzielczych innego producenta, podłączono różniące się znacznie pola rozdzielnicy produkcji ELEKTROBUDOWY SA. Skuteczne podłączenie pól funkcyjnych o różnych standardach szyn zbiorczych w zakresie gabarytów przedziałów gazowych, rozstawu szyn zbiorczych, ciśnienia przedziałów gazowych itp. itp. możliwe było dzięki dużemu zaangażowaniu i doświadczeniu konstruktorów, pracowników produkcji i montażu oraz innowacyjnemu podejściu do zadania.
 

2018 

  • MTP EXPOPOWER

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za produkt: rozdzielnica SN typu OPTIMA - 24.

Nagroda ACANTHUS AUREUS za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.

  • X Konferencja Naukowo-Techniczna Innowacyjne Materiały i Technologie w Elektrotechnice i-MITEL 2018  

Wyróżnienie Prezesa Oddziału Szczecińskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w konkursie: „NAJLEPSZY INNOWACYJNY PRODUKT LUB TECHNOLOGIA ELEKTROTECHNICZNA” za rozdzielnicę średniego napięcia typu OPTIMA-24.

  • ENERGETAB

Złoty Medal Polskich Sieci Elektroenergetycznych za pakiet kompleksowego rozwiązania dla rozdzielnic WN w izolacji gazowej.
 

2019 

  • Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego 2019 

III miejsce w kategorii Innowacyjne Maszyny i Urządzenia w  konkursie Innowacyjny Produkt i Technologia, Katowice 2019. – rozdzielnica SN typu PREM-12G SMART.
 

2020

  • Dzierżawa przez ZARMEN sp. z o.o. zorganizowanej części przedsiębiorstwa ELEKTROBUDOWA S.A.
     

2021

  • Zakup przez ZARMEN sp. z o.o. zorganizowanej części przedsiębiorstwa ELEKTROBUDOWA S.A.
     

2022 

  • Rozpoczęcie działalności przez firmę ELEKTROBUDOWA sp. z o.o.